Davet

 Değerli Meslektaşlarımız,

1961 yılında mesleğimizin ülkemizdeki doğuşundan sonra, ilk mezunlarının bir araya gelerek kurduğu ilk ve tek meslek örgütümüz ¨Türkiye Fizyoterapistler Derneği¨ bu yıl 50. yılını kutluyor.

Yarım asırlık bu varoluşta, çok büyük emekler, mücadeleler, heyecanlar, dönüm noktaları ve başarılar yaşandı. Az sayıda fizyoterapistin başlattığı bu birlik ve mücadele yaklaşımı ile büyük vizyon bizleri bugünlere getirdi. Derneğimizin geçmiş ve gelecek 50 yılını konuşacağımız ve “Gelecek Deneyimle Planlanır” ana teması ile düzenleyeceğimiz 7. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kongresi´ne sizleri davet etmekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Kongremiz 18-20 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara´da The Ankara Hotel´de gerçekleştirilecektir.

Fizyoterapide uzmanlık alanları, fizyoterapide geleneksel ve tamamlayıcı tıp, wellness, nörorehabilitasyon, bel ağrısı, geleceğin hastalık yükü ve fizyoterapi, göçmen ve mültecilerde fizyoterapi ve rehabilitasyon, mental sağlık, rehabilitasyonda modern teknolojiler, sedanter davranışı azaltmada fizyoterapistlerin liderliği gibi dünyada fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamalarına güncel bakış ve gelecek için bizlere ilham kaynağı olacak konuların tartışılacağı kongrede geleceğin Türkiye’sine fizyoterapistlerin katkıları ortaya konacaktır. Kongre boyunca gerçekleştirilecek paneller, konferanslar, workshop´lar, ayrıca bilimsel ve güncel çalışmaların sunulacağı sözel ve poster bildiri oturumlarına katkılarınızı bekliyoruz.

Ülkemizde fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetlerinin önümüzdeki 50 yılını planlayacağımız ve dünyanın da tartıştığı pek çok konuyu gündeme getireceğimiz kongrede, değerli akademisyenlerin, deneyimi yüksek uzman fizyoterapistlerin, genç meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin görüşlerini ve katkılarını sizlerle buluşturacağız.

7. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kongresi´nin geniş katılımlı, verimli bir kongre olmasını diliyor, sizleri bilgi ve deneyim paylaşımına davet ediyoruz.

Hep birlikte zevkli ve doyurucu bir bilimsel ve sosyal programda siz değerli meslektaşlarımızla birlikte olmak bizleri onurlandıracaktır.

Prof. Dr. Tülin Düger
Kongre Başkanı